Perlit Bunkeri ve Bunker imalatı

Perlit sektörünün en büyük bunkeri ile tanışın. 15 metre uzunluğunda 7,5 metre yüksekliğinde 5 metre eninde dev perlit bunkeri. Türkiye’nin en büyük perlit bunkeri. Diğer bunkerlerimiz için bizimle irtibata geçiniz. Krom veya demir malzeme seçeneği bulunmaktadır.

 

Bu Makina Hakkında Herşeyi Öğrenin

Perlit Bunkeri ve diğer bunkerler için teklif ve teknik detay isteyiniz.

 

perlit bukeri, bunker

perlit bukeri, bunker

Perlit Bunkeri

Perlit bunkeri imalatı ve yedek parça imalatı. Perlit özgül ağırlığı 0.02 g/m3 tür. bu nedenle perlit yoğunluk olarka çok düşüktür. 1 m3 perlit 50-55 kg gelmektedir. Perliti depolamak büyük tanklar ve depolar gerektirir. Titanyum Makina büyük perlit bunkerli yaparak bu ihtiyacınıza cevap vermektedir. Resimlerde imalat aşamasındaki perlit bunkerini görmektesiniz.

Perlit terimi magmanın asit fazında oluşan lavların soğuyup, gözle veya mikroskopla görülebilecek bir yapıda kırılmasının meydana getirdiği, kütle bünyesinde su damlacıkları bulunan, volkanik bir cam türünü ifade eder. Bazı perlit tipleri kırıldığı zaman inci parlaklığında küçük küreler elde edildiğinden; perlit ismi inci anlamına gelen “Perle” kelimesinden türetilmiştir.

Ticari kullanımda ise perlit, elverişli bir sıcaklığa kadar ısıtıldığında genleşen ve gözenekli bir hale gelen volkanik menşeyli ve doğal olarak oluşan asidik bir camdır. Perlit belirli tane iriliğinde özel formlarda 900-1000 oC arasında ısıtıldığında hacmini yaklaşık 15-20 katı genleşmekte ve mısır gibi patlayarak, yoğunluğu çok hafif bir hale gelmektedir.