TTM T-20 KONSANTRE ÜNİTESİ

salça pişirme makinası

Kusursuz Ürün İşleme Prosesi

TTM T-20 Evaporatör Konsantre ünitesi 500 ile 650 mmHg negatif basınç altında ortalama 55 Santigrat Derece sıcaklıkta mamul içerisindeki suyu buharlaştırmak sureti ile mamulü konsantre hale getirme işlemini gerçekleştirir. Böylece düşük sıcaklıkta, negatif basınç altında gerçekleşen proseste, mamul kalitesi muhafaza edilir.

TTM T-20 konsantre ünitesinde üst kısımda bulunan toplamda 230  m2 ısıl yüzeye sahip hazırlayıcı kısmı, mamul ürünün ilk olarak özünde saklı suyu, alt kısımdan açığa çıkan enerjiyi kullanarak buharlaştırır. Böylelikle, mevcut enerjiyi 2 defa kullanarak 5 – 6 brix gibi ciddi bir kazanım sağlar.

  • Günlük 350 Tona kadar domates işleme kapasitesine erişebilen serpantinli ısıl yüzeye sahip PLC sistemle teknolojik yeterlilik kazandırılmış konsantre ünitesi.
  • Otomatik vakum basıncı ve pnomatik buhar kontrol ekipmanı ile istenilen kalite parametlerine göre üretim desteği.
  • Mekanik şamandıra sistemi ve gerekli görüldüğü halde dijital kapalı devre şamandıra sistemi ile proses güvence altında.
  • Yeni teknoloji kapalı devre buhar yoğuşturma sistemi ile sudan tasarruf sağlayın.
  • Hassas mekanik kontroller sayesinde maksimum verim.
  • Toplamda 65 m2 ısıl yüzey alanı ile emsallerine göre bir adım önde.
  • Komple otomasyon sistemi ile güvenilir prosesin keyfini çıkarın.

 

Otomasyon Sistemi
PLC elektronik kontrol sistemi sayesinde, sürekli olarak brix, vakum ve sıcaklık kontrolünü sağlayın. Sisteme entegre edilecek otomatik buhar kontrol vanası ile istenmeyen durumlara otomatik olarak müdahale edilir ve proses sürekli güvence altında tutulur.

Ayrıca basınçlı seviye göstergesi sayesinde, üst hazırlayıcı kısımdan gerekli olan ürünü sürekli olarak dozaj yapmaktadır. Böylelikli ünite gerisinde çalışan ekipmanlar continue şekilde çalışır.

Brix Kontrol
Otomatik olarak sürekli brix kontrolü ve yazılıma girilmiş parametreler sayesinde, mamul istenilen brixe ulaştığında sistem buharı otomatik olarak kesilir ve seviye kontrolü sayesinde tekrar proses otomatik başlar.
Kolay temizlenir
CIP temizlik topları sayesinde otomatik olarak en küçük gözenekler dahi kolayca temizlenir.
Komple Paslanmaz Çelik
Şase ve Rulmanlar hariç komple paslanmaz krom malzemeden imal edilir. Buhar ile temas yüzeyleri 316 malzemeden imal edilir.
ön ısıtıcı domates
t-14 evaporatör

Kontrol Hep Sizde!

Yenilikçi mekanik kontroller sayesinde hassas ayarlar yapabilirsiniz. Böylece Titanyum Endüstriyel Makina TTM T-20 Domates işleme ünitesinin verimi %100 e kadar çıkarabilirsiniz.

 

salça evaporatör
salça evaporatör

Kusursuz Mekanik Tasarımlar

salça evaporatör

Teklif İsteyin

Dönerli Otomatik Dolum Ünitesi sistemi teknik detay ve teklif için bizimle iletişime geçiniz.
Titanyum Makina Gıda San. Salça pişirme üniteleri sisteminde Türkiyenin öncü firmaları arasında yer almaktadır. 30 yılı aşkın tecrübesi ile sadece makina üretiminde değil salça sektörünün veriminin artrılması içinde sayısız yeni projeye imza atmış ve hayata geçirmiştir.

Ayrıca salça makinaları ve salça evaporatörü alt sektöründe 34 yıllık tecrübemiz ve sıfır hata toleransı ile çalışıyoruz. Dönerli salça dolum sistemleri yada düz salça dolum sistemlerini her türlü kapasiteye göre çözümlüyoruz.